Whatsapp son görülme zamanı kapatma (gizleme)

Değerli arkadaşlar, biliyorsunuz gerek android işletim sistemli telefonlarda gerekse iphone gibi ios sisteme sahip telefonlarda en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi de Whatsapp.

Whatsapp’ın kimilerine göre iyi, kimilerine göre ise kötü bir özelliği olarak bilinen bir özelliği var. Bu da mesajlaşılan sayfada görünen, “Son görülme zamanı” olayı. Bazı zamanlarda mesaj gönderdiğimiz kişinin online olup olmadığını, mesajımızı görüp görmediğini merak ettiğimiz zamanlar olur. Bu zaman dilimlerinde mesajlaşma ekranına girip, kullanıcının en son ne zaman görüldüğüne bakarız. Bazı zamanlarda ise aynısı bizim başımıza gelir. Mesajlaştığımız kişi bizim son görülme zamanımıza bakabilir. Ancak tabii bu bildirimi ayarlardan gizlemediysek. İşte şimdi Whatsapp son görülme zamanı kapatma, bir başka deyişle whatsapp last seen gizleme konusunu sizinle paylaşacağız.

Whatsapp son görülme zamanı nasıl gizlenir?

Aslında oldukça basit. Alt tarafta ne yapmanız gerektiğini kısaca anlatmaya çalıştık. Uygulayarak sonucu görebilirsiniz. Bu şekilde Whatsapp son görülme zamanını kapatabilir, gizleyebiliriz.

Öncelikle uygulamanın son sürümünü yüklüyoruz. Hem daha stabil, hem de tüm yenilikleri beraberinde getirdiği için son sürümü kullanmak faydalı olacaktır. Yüklemenin ardından Whatsapp Ayarlar bölümüne giriyoruz.

Ayarlar sayfasından “Hesap” bölümüne, oradan da “Gizlilik” sekmesine giriş yapıyoruz. Bu bölümde bir çok ayar bulunuyor. Ekranda son görülme ayarı bölümü var. Buradan da “Hiç kimse” seçeneğini işaretleyip kaydediyoruz.

Böylece en son ne zaman online olduğunuz görünmeyecektir. Buradan “Arkadaşlarım” ı seçecek olursanız, arkadaş listenizde bulunan kişiler son görülme zamanınızı görebilecektir. Ayrıca gizlilik sayfasından profil resmi ve durum mesajınızı da gizleyebilirsiniz.

Whatsapp son görülme zamanı gizleme ayarları
Whatsapp son görülme zamanı gizleme ayarları

İlginizi çekebilir

3 Basit adımda Mac dosyalarını Airdrop ile aktarmak

Kablosuz ağlar ile Mac dosylarınızı kolaylıkla diğer İphone ve İpad cihazlarınıza aktarmanızı sağlayan Airdrop’u kullanmanızı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir