Vodafone internet ayarları

Günümüzde internete ihtiyacı olmayan veya internet kullanmayan olduğunu açıkçası düşünmüyorum. Eski zamanlarda en ufak bir bilgi için kitaplara, ansiklopedilere başvuruluyordu şimdi ise internet bilgi aramayı çok kolaylaştırmış durumdadır.  Günümüzde insanlar internet kullanmasam ne olur bile dememektedir, son zamanlarda internet insanların en önemli ihtiyaçları haline gelmiştir.İnsanlar internet ile tanışarak araştırma yapmanın aslında sıkıcı olmadığını, tam aksine hem çok kolay hemde çok eğlenceli olduğunun farkına varmıştır. Eskiden bilgisayar olmadan internete girmenin imkanı yoktu  ve internete girmek için sadece evde olmak veya internet cafelere gitmek gerekiyordu, şimdilerde ise internet sadece bir cep mesafesi uzağınızda bulunmaktadır. İnternetin öneminden aslında bahsetmeme bile gerek yok çünkü düşünüyorum da insanlar bildikleri şeylerden bile emin olmak için google.com’ a kesinlikle sormaktadır. Ve artık işin en önemli kısmı www.google.com gibi bir bilgi hazinesi artık cebimize kadar gelmiştir. Dışarıda gezerken aklınıza her hangi bir şey mi takıldı? Hemen açın telefonunuzu girin internetinize neyi öğrenmek istiyorsanız öğrenin.

Hemen hemen tüm telefonlarda wireless bağlantısı bulunmaktadır, fakat her yerde wireless bağlantısı olacak diye bir şart yoktur. İşte tam bu noktada GPRS imdadımıza koşmaktadır, GPRS ile, cep telefonlarınızdan yüksek hızda sitelerde gezinebilirsiniz. GPRS ‘ten faydalanmak için telefonlarınızın GPRS uyumlu olması gerekiyordur. Benim tavsiyem internet bana lazım olmaz sakın demeyin. Hiç ummadığınız yerde internet ihtiyacı karşınıza öyle bir çıkar ki ömür boyu pişmanlığını yaşarsınız.

Eklemek istiyorum ki,  www.facebook.com gibi tüm arkadaşlarınızın içerisinde olduğu bir site varken, facebook’tan arkadaşlarınız ile cebinizde sohbet etmek varken neden mesajlaşma ile vakit harcalayım ki? Özellikle hemen hemen tüm operatörler www.facebook.com ve www.twitter.com gibi sitelerle ilgili özel kampanyalar yapmaya başlamışlardır. Şimdi internet paketlerinizde, veya hat sözleşmeniz de bu tarz sosyal paylaşım sitelerine girmek sınırsız ve ücretsizdir. Artık bağımlılık haline gelmiştir bu internet. Artık internet öyle bir duruma geldi ki, cep telefonu alırken internet özelliğine bakar olduk. Her ne kadar bilgisayarımızda internet ile saatlerimizi harcasak bile yinede cep telefonlarımızda internet özelliğini daha çok kullanır olduk. Hatta cep telefonlarından çok fazla internete girmeyenler bile, cep telefonu alır iken belki bir gün telefonumda işe yarar düşüncesi ile  internet özelliğini kontrol ederek almaktadır. Yani son olarak söylemeliyim ki, internetsiz cep telefonu, cep telefonsuz internet düşünülemez diyorum ve felsefemi ortaya koyuyorum.

Şimdi sizlere Vodafone internet ayarlarını nasıl yapabiliriz onlardan bahsetmek istiyorum. Öncelikle söylemeliyim ki, artık internet, mms, vodafone live veya mobil tv ayarlarınızı tek bir msj ile ücretsiz olarak alabilmektesiniz. Zaten vodafone’un sloganı ‘’vodafone ile her şey çok kolay’’ değil mi ?

Öncelikle yapmanız gereken bir online self servis şifresi almaktır. Bunun için S yazın ve 7048 ‘ e gönderin yeter, daha sonra vodafone sizlere şifrenizi göndersin ve istediğiniz her şeyi yapın.

Buna ek olarak söylemek istiyorum ki, eğer ayarlar bana gelmesin ben kendim internet ayarları kurmaktan eğleniyorum diyorsanız,

Vodafone internet ayarları

sayfasına girdikten sonra marka ve model seçin oradan nasıl internet ayarları yapılıyormuş güzelce öğrenin.
Eğer telefonlarınız android işletim sistemine sahip ise; Aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.

 • AnaSayfa -> Tüm Uygulamalar -> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil şebekeler -> Erişim Noktası Adları
 • “Menü” tuşuna basılır ve “Yeni APN” seçilir.
 • Ad : Vodafone Internet
 • APN : internet
 • Proxy :
 • Bağlantı noktası :
 • Kullanıcı adı : vodafone
 • Parola : vodafone
 • Sunucu :
 • MMSC :
 • MMS proxy’si :
 • MMS bağ. nokt. :
 • MMS protokolü : WAP 2.0
 • MCC : 286
 • MNC : 02
 • Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
 • APN tipi : default
 • “Menü” tuşuna basılır ve “Kaydet” seçilir.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra internetiniz hayırlı ve uğurlu olsun. Şimdi birde günüzmüzde ki insanlar biliyorsunuz ki birazcık üşengeçtir, ben neden ayarlayacam, hatta ne msj gönderecem bunun daha kısa yolu yok mu? Diye sormaktadır.

Şimdi size en kolay internet ayarı almanın yolunu söyleyeceğim:

*3636# tuşuna basın ve sonra “5 Cihaz Ayarı Alma” menüsünü seçin sonra karşınıza bir ekran gelecek;

Talebiniz doğrultusunda Vodafone Live,MMS ve internet ayarları cihazınıza gelecektir.
1) Onayla
2) Geri

Bu aşamadan sonra 1 onaylayı seçiyorsunuz ve ayarlarınız kısa bir süre içinde telefonlarınıza gelecektir.

Birçok arkadaşımızdan Android  telefonlar için internet servis sağlayıcı ayarlarını nasıl yapabiliriz diye mailler gelmekte. Bizde arkadaşların isteği doğrultusunda vodafone için ayarları yayınlamış bulunmaktayız. Vodafone için servis ayarları aşağıda mevcuttur.

Şimdi son olarak Güvenli internet Hizmetinden bahsetmek istiyorum.Güvenli İnternet Hizmeti anayasamızın  (41. Ve 58. Madde) gereğince yasal olarak ülkemizdeki İnternet kullanıcılarının İnternet’teki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik bir hizmettir.

Güvenli İnternet Hizmeti’inden insanlar isteğe bağlı olarak yararlanır hiç bir mecburiyet yoktur.

Güvenli İnternet Hizmeti  abonelere sunulan alternatif bir hizmettir.Bu uygulama sayesinde ailenizi ve kendinizi internetin zararlı içeriklerinden koruuyabilirsiniz ayrıca hiç bir ücret ödemenize gerek yoktur.

İnternet ve MMS için öncelikle telefonunuzun ayarlarını aşağıdaki şekilde yapmanız gerekmektedir.

1 – Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Mobil ağlar  a girin Veri dolaşımını aktifleştirin

2- Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları na girin. MENÜ tuşuna basın ve Yeni APN seçeneğine dokunun. Daha sonra aşağıdaki gibi ayarları yapın.

3- Kullandığınız öperatöre göre internet ve mms ayarlarının ikisini de telefonunuza tanımlayınız.

Uyarı : Aşağıdaki Ayarlar Çift tırnak işaretleri olmadan girilmelidir.

 

Vodafone İnternet carrier=”Vodafone internet”
mcc=”286″
mnc=”02″
apn=”internet”
user=”vodafone”
server=””
password=”vodafone”
mmsc=””
type=”default”

İlginizi çekebilir

Sony Xperia Z4 incelemesi

Kısa süre önce akıllı telefon piyasasından çekileceği konuşulan ve bu yönde çeşitli spekülasyonlar yapılan Sony, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir