Turkcell internet ayarları

Son zamanlar da internet kullanmayan insan sayısı oldukça düşüktür hatta yok denecek kadar az diyebiliriz. Eskiden insanlar ufacık bir bilgi için ansiklopedilerde saatler kaybeder iken  şimdi internet sayesinde saniyeler bile harcamamaktadırlar. Günümüzde internet kullanmama gibi lüxümüz bulunmamaktadır artık son zamanlarda internet ekmek gibi su gibi bir ihtiyaç haline gelmiştir. İnternet ile insanlar araştırma yapmanın zevkine ulaşmıştır ve internetin kolaylıkları sayesinde insanlar araştırma yaparken zevk alır hale gelmiştir.  Cep telefonlarından önce biliyoruz ki, internete bağlanmak için bilgisayar şarttı çünkü başka alternatif yoktu, fakat şimdi görüyoruz ki internet artık herkezin cebinde. Cepte internet ile ilgili  en önemli şeylerden biri ise  www.google.com gibi bir bilgi hazinesi artık cebimize kadar gelmiştir. Bilgisayarınıza uzak bir yerde iseniz, ve telefonunuz yanında ise aklınıza takılan her türlü soruların cevabını cebinizde bulabilirsiniz.

Hemen hemen tüm telefonlarda wireless bağlantısı bulunmaktadır, fakat her yerde wireless bağlantısı olacak diye bir şart yoktur. İşte tam bu noktada GPRS imdadımıza koşmaktadır, GPRS ile, cep telefonlarınızdan yüksek hızda sitelerde gezinebilirsiniz. GPRS ‘ten faydalanmak için telefonlarınızın GPRS uyumlu olması gerekiyordur. Benim tavsiyem internet bana lazım olmaz sakın demeyin. Hiç ummadığınız yerde internet ihtiyacı karşınıza öyle bir çıkar ki ömür boyu pişmanlığını yaşarsınız.

Eklemek istiyorum ki,  www.facebook.com gibi tüm arkadaşlarınızın içerisinde olduğu bir site varken, facebook’tan arkadaşlarınız ile cebinizde sohbet etmek varken neden mesajlaşma ile vakit harcalayım ki? Özellikle hemen hemen tüm operatörler www.facebook.com ve www.twitter.com gibi sitelerle ilgili özel kampanyalar yapmaya başlamışlardır. Şimdi internet paketlerinizde, veya hat sözleşmeniz de bu tarz sosyal paylaşım sitelerine girmek sınırsız ve ücretsizdir. Artık bağımlılık haline gelmiştir bu internet. Artık internet öyle bir duruma geldi ki, cep telefonu alırken internet özelliğine bakar olduk. Her ne kadar bilgisayarımızda internet ile saatlerimizi harcasak bile yinede cep telefonlarımızda internet özelliğini daha çok kullanır olduk. Hatta cep telefonlarından çok fazla internete girmeyenler bile, cep telefonu alır iken belki bir gün telefonumda işe yarar düşüncesi ile  internet özelliğini kontrol ederek almaktadır. Yani son olarak söylemeliyim ki, internetsiz cep telefonu, cep telefonsuz internet düşünülemez diyorum ve felsefemi ortaya koyuyorum.

Şimdi sizlere cepten internet ile neler yapabiliriz kısaca madde madde söylemek istiyorum;

  • Cepten  İnternet ile E-postalarınızı, haberleri, borsayı takip edebilirsiniz.
  • Cepten internet ile  Merak ettiğiniz bir sorunun cevabını öğrenebilirsiniz.
  • Cepten internet ile bulunduğunuz günün trafik durumunu anında öğrenebilirsiniz.
  • Ayrıca cepten internet ile hava durumunu öğrenebilir ve tedbirinizi alabilirsiniz.
  • Cepten internet ile bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Cepten internet ile sevdiğiniz şarkıları, logoları, melodileri ve oyunları indirebilirsiniz.
  • Cepten internet ile wap ve web sitelerine girerek internet dünyasında keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Şimdi bu özellikleri saydıktan sonra cebimiz de internet olmazsa olmaz değil mi ?

Cepten internet için ayrıca bir aboneliğe sözleşmeye gerek yoktur, internet ayarlarınızı indirin yeterlidir.

Şimdi cepten internet ayarı nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum;

Önce WAP yazarak 2222′ ye msj gönderiyorsunuz, karşınıza ayarları kaydettikten sonra bir şifre sorarlarsa 1234 yazabilirsiniz. Yada tercihe bağlı olarak Turkcell internet ayarları linkine  tıklayın ve telefonunuzun modelini seçin yeterlidir.

İnternet sayfalarının telefonunuzdan açılabilmesi için turkcell-im Cepte İnternet kullanmalı ya da telefonunuzda  internet tarayıcısı bulunmalıdır.

Turkcell WAP – GPRS – İnternet Ayarları’nı aşağıdaki maddeleri uygulayarak yapabilirsiniz ;

· Anasayfa: http://wap.turkcell.com.tr
· Oturum modu: Sürekli
· Bağlantı güvenliği: Kapalı
· Veri taşıyıcısı: GPRS
· GPRS Bağlantısı: Gerektiğinde
· GPRS Erişim Noktası: wap
· IP Adresi: 212.252.234.168
· Doğrulama (KİMLİK KONTROL TİPİ): Normal
· Oturum türü: Otomatik
· Kullanıcı adı: gprs
· Şifre: gprs

Sizler ile Turkcell internet ayarları ile ilgili bir PDF dosyası paylaşmak istiyorum.

 

Yazar: Göktürk

www.Cepstil.com Editörü

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge incelemesi

Barcelona’da düzenlenen ve ülkemizde de bir çok teknoloji sitesinde canlı olarak yayınlanan Unpacked etkinliğinde Samsung Galaxy S6 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir