Turkcell GencPlus Tarifesi

Turkcell GençPlus tarifeyle her yüklemeye her yöne 5 dakikası sadece 50 kuruş!

GençPlus tarifeyle her yüklemeye her yöne 5 dakikası sadece 50 kuruş!

25 yaş ve altındaysan yaşadın! Artık tam sana göre bir tarife var. GençPlus tarifesinde ne yüklersen yükle her yöne konuşmanın 5 dakikası 50 kuruş Arkadaşının hangi operatörde olduğunu dert etmeden rahat rahat konuşman için:) İstediğin her şey GençPlus’ta!

GençPlus tarifeliler, Genç Nar, 20TL’lik aylık Nar ve 30TL’lik aylık Nar paketleri yerine BEN YAPTIM paketlerini alabilir, üzerine çok indirimli internet ve sms paketleri ekleyebilirler. BEN YAPTIM paketi için hemen tıkla!

GençPlus’taki diğer fırsatları mı sordun?

Sadece 12 TL’ye HER YÖNE 5000 SMS alabilirsin. Üstelik bir aylık 100MB cepten internet paketi de yanında hediye (HERYONE SMS→ 2222)
Daha çok Turkcell’li arkadaşlarına SMS atıyorsan 10 TL’ye 10.000 SMS + 100 MMS paketi tam senlik. (AY10000SMS → 2222)
Servis dersen, Turkcell Telefon Yedekleme , Hava Durumu Paketi , Şans Paketi , Piyasa Paketi ve daha fazlası senin için ücretsiz.

GençPlus internet fırsatları ise;
Günde 50 kuruştan sonra gün sonuna kadar Facebook BEDAVA. 
Aylık sınırsız Facebook sadece 3 TL. 
Diğer tüm siteler için ise günde 50 kuruştan sonra 50 MB internet senin için ücretsiz. 
Üstelik kayıt yok, yükleme şartı yok.
50 MB ile neler mi yapılabilir?
• 2500 e-posta okuma
• 100 facebook girişi
• 250 web sayfası
• 100 dk. şarkı
• 25 dk. video

Faturasızda genç ve gençplus tarifelerindeki abonelere, 30 TL ve üzeri yüklemede 30 gün geçerli her yöne 1000 SMS ve 100 MB internet hediye!

GençPlus tarifesinde 600 dakika boyunca 5 dakikası 50 kuruşa konuşabilirsin. Bir takvim ayı boyunca 600 dakikadan sonra yapacağın her yöne konuşmaların dakikası 41,5 kuruş olacaktır.

 

KATILIM

GençPlus tarifesine geçmek için, 25 yaş ve altında olman yeterlidir. GENCPLUS yazıp 2222’ye ücretsiz olarak göndererek tarifeye geçebilirsin.

Kullandığın hat kendi üzerinize değilse bile GençPlus tarifesine geçebilir, avantajlarından yararlanabilirsin.*

Her Turkcell’li sadece tek bir hat ile GençPlus’tan faydalanabilir.

18 yaş altındaki müşterierimizin kendi isimlerine hat alarak işlem yapabilmeleri için velilerinden imzalı izin kâğıdı almaları gereklidir

*Kullanıcı için 12, Hat sahibi için 15 alt yaş limiti vardır.

 

DETAYLAR

444’lü ve 755’li numaralara yapılan aramalar, paket kapsamında değildir. 444’lü ve 755’li numaralara yapılan yurtiçi aramaları dakika başına tüm vergiler dahil 40 kuruştur.
444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri aramaları müşteri temsilcisine bağlanılmadığı sürece ücretsiz olup, müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra arama başına tüm vergiler dâhil 40 kuruş olarak ücretlendirilir. Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

Hattını yurtdışında kullanırken 444’lü numaralara veya Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne yaptığın aramalar yukarıda belirtilen ücretler üzerinden değil, kullanmakta olduğun yurtdışı tarifesinden ücretlendirilir.

444’lü numaralar, 118′ li numaralar, Turkcell alan kodundan sonra ilk 3 hanesi 755, 757 ve 758 ile başlayan numaralar, Turkcell Müşteri Hizmetleri, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralar ve özel servis numaralarına doğru yapılan arama ücretleri yararlanmakta olduğun tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifende belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.

Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.

Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.

 

Sıkça Sorulan Sorular

GençPlus’a nasıl geçerim?
25 yaş ve altındaysan GENCPLUS yazıp 2222’ye ücretsiz göndererek GençPlus tarifesine geçebilirsin.

GençPlus’tayken nasıl ücretlendirilirim? TL bakiyemi nasıl kullanabilirim?
7 TL’lik yüklemelerde 7 gün, 12 TL’lik yüklemelerde 12 gün, 20 TL ve üzeri yüklemelerde 31 gün boyunca yurtiçinde her yöne 5 dakikası 50 kuruşa konuşabilir, 41,5 kuruşa SMS gönderebilirsin.

Yükleme yapılmadığında yurt içi her yöne aramaların dakikası 41,5 kuruş, her yöne SMS ücreti 41,5 kuruştur.

Ücretlendirme periyodu nedir?
5 dakikası 50 kuruşa indirimli konuşmanın tarife ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, 1.saniyede 41,50 kuruş, 61. saniyede 8,5 Kuruş olmak üzere 50 kuruş düşer, 121.saniye sonrasında ise periyod 15 saniye şeklindedir.
Yüklemeni takiben indirimli konuşabileceğine dair gelecek mesajdan sonra belirtilen ücretler üzerinden yurt içinde konuşabilirsin.
İndirimsiz yurt içi her yöne konuşmalar için ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Belirtilen minimum TL yükleme koşulunu tek seferde mi yapmalıyım?
Belirtilen minimum TL yükleme koşulunu tek seferde yapman gerekir.

Hesabımda TL var, tarifeye geçip TL yüklemeden indirimli konuşabilir miyim?
GençTarifeden, GençPlus tarifesine geçtiğinde yükleme yapana kadar mevcut indirimin varsa indirimin devam eder.
Diğer tarifelerden geçişte indirimli konuşmak için TL yüklemen gerekir, TL yüklemeden indirimli konuşamazsın.

5 dakikası 50 Kuruşa her ay kaç dakika konuşabilirim?
Aylık herhangi bir konuşma limiti bulunmamaktadır.

NAR paketim var, paketimin ücretlendirme periyodu nedir?
Tüm NAR paketleri kendi tarifen üzerinden ücretlendirilecektir, tarife indirimin olduğu sürece 1.saniyede 41,50 kuruş, 61.saniyede 8,5 kuruş olmak üzere 50 kuruş şeklinde paketinden düşer ve 5 dakika konuşabilirsin.

Görüşme içerisinde indirimim ya da paket TL’lerim bittiğinde nasıl ücretlendirilirim?
Bir arama sırasında kampanyadaki TL bakiyen biterse, eğer başka bir kampanyaya ait TL’n bulunuyorsa önce o kampanyaya ait bakiyeni, daha sonra hesabında bakiye varsa bu bakiyeyi tarifen üzerinden kullanabilirsin.

1,213 TL ücreti neden dolayı alınıyor?
Bu ücret Telsiz Kullanım ücreti olarak tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına devlete ödenmektedir.

Hattımda TL yoksa nasıl 1,213 TL çekilecek?
Hattında yeterli TL yoksa ilk yüklemende bu ücret hattından düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacaktır.

Yükleme yapıp 1,213 TL çekildikten sonra tarife avantajlarımdan yararlanabilecek miyim?
Evet, yükleme yapıp 1,213 TL çekildikten sonra tarife avantajlarından yararlanabileceksin.

Avans TL’den 1,213 TL çekiliyor mu?
Evet, avans TL’den 1,213 TL çekiliyor.

Bu ücret faturalı müşterilerden de alınıyor mu?
Evet, bu ücret faturalı müşterilerimizden de alınıyor.

Hazır Kart’tan faturalı hatta geçersem çekilmemiş olan borcum faturama yansıyacak mı?
Hazır Kart’tan faturalı hatta geçersen çekilmemiş olan borcun faturana yansımayacaktır.

Kimler Telsiz Kullanım ücreti kapsamı dışındadır?
Numarasını Turkcelle taşımış, yeni Turkcell hattı almış müşteriler, faturalı hattan Hazır Kart’ a geçenler ile geri verme işlemi yapmış müşteriler bu işlemleri yaptıkları sene sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti kapsamı dışındadırlar.

Numaramı Turkcell’e taşımak istiyorum. Telsiz Kullanım ücreti ödemem gerekecek mi?
Turkcell’e geldiğin senenin sonuna kadar Telsiz Kullanım ücreti ödemen gerekmemektedir. Çekilen tutar hattına iade edilecektir.

Çekilmemiş borçlarımla hattımı devrettim, borçlar devralan kişiye mi yansıyacak?
Evet, borçlar devralan kişiye yansıyacaktır.

Borçluyken numaramı taşıyıp yeniden Turkcelle gelirsem kalan borç kesilecek mi?
Kalan borçlar kesilmeyecektir.

Bu ücret ne zaman çıktı?
Telsiz Kullanım ücreti daha önce tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına Turkcell tarafından devlete ödenmekteydi. 20 Haziran itibariyle tüm ön ödemeli hatlara tıpkı faturalı hatlarda olduğu gibi bu ücret yansıtılmaya başlanmıştır.

Ben eskisi gibi Turkcell’in benim adıma bu ücreti ödemesi için ne yapmalıyım?
Standart tarifeye geçebilirsin. Standart tarifede Telsiz Kullanım ücreti alınmamaktadır. Heryöne 41,5 kuruşa konuşabilirsin, ancak Turkcellin sunduğu bir çok kampanyadan yararlanamazsın.

Standart tarifeye geçip geri başka bir tarifeye dönersem borcum ne olur?
Telsiz Kullanım ücreti sadece standart tarifeden alınmamaktadır. Standart tarifede olduğun sürece bu ücret hattına yansımaz ancak başka bir tarifeye geçtiğinde borç tutarın varsa hattından düşülür.

Hattımdaki bakiye -8 TL . 1,213 TL nasıl çekilecek?
Hattında yeterli TL yoksa ilk yüklemende bu ücret hattından otomatik olarak düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacak ve tekrar yükleme yapıldığında ya da bakiyede yeterli tutar buluduğunda otomatik olarak çekilecektir.

Hattımda 0,50 kr var. 1,213 TL nasıl çekilecek?
Hattında olan tutar kadar çekim yapılır. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacak ve kalan tutar hattına ilk yükleme yaptığında otomatik olarak düşecektir. Örneğin hattında 0,50 kr var. Bu tutar düşer,kalan 72,13 kr ilk yüklemende düşecektir.

2 aydır hattımda TL olmadığı için çekilemedi? Ne zaman ve ne kadar çekilecek?
Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazıldığı için ilk yükleme yaptığında 1.426 TL olarak çekilecektir.

Ücretlendirme

5 dakikası 50 kuruşa indirimli konuşmanın tarife ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, 1.saniyede 41,50 kuruş, 61. saniyede 8,5 kuruş olmak üzere 50 kuruş düşer, 121.saniye sonrasında ise periyod 15 saniye şeklindedir.Yüklemenizi takiben indirimli konuşabileceğinize dair gelecek mesajdan sonra belirtilen ücretler üzerinden yurt içinde konuşabilirsiniz.İndirimsiz yurt içi her yöne konuşmalar için ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.
Turkcell’in Bireysel Hazır Kartlı Turkcell’liler adına devlete ödediği Telsiz Kullanım Ücreti, Ocak 2012 itibariyle her ay Hazır Kart müşterilerinin hatlarına 1,213 TL olarak uygulanacaktır. Ücretin alınamadığı (TL bakiyesi yetersiz olma, hattın geçici süre kapalı olması, vb) durumlarda ise müşterilerimizin hatlarına yaptıkları ilk TL yüklemesinde uygulanacaktır. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak aktarılacak ve o dönemin ücretiyle beraber toplu olarak alınacaktır.

İlginizi çekebilir

Turkcell internet ayarları

Son zamanlar da internet kullanmayan insan sayısı oldukça düşüktür hatta yok denecek kadar az diyebiliriz. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir