Sony Xperia Z4 incelemesi

Kısa süre önce akıllı telefon piyasasından çekileceği konuşulan ve bu yönde çeşitli spekülasyonlar yapılan Sony, tüm bunlara rağmen yeni mobil ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Son olarak şirketin son amiral gemisi niteliğinde Xperia Z4 model telefonun tanıtımı Japonya’da yapıldı.

Yeni Xperia Z4 Xperia Z3 modeline göre oldukça farklı ve gelişmiş donanıma sahip olmakla birlikte, oldukça zarif ve daha hafif bir telefon olarak tasarlanmış. Sony Xperia Z4 5.2 inc büyüklüğüne sahip. Bununla birlikte 1080 p çözünürlüklü bir telefon. Bu ekran aynı zamanda 565ppi ve 10 parmağa kadar multitouch destekli. Ekran ile birlikte tam 20.7 Megapiksel kameraya sahip Z4, aynı kamera ile 2160p ve 1080p video kaydı yapabilmekte. Ön kamerası ise bir çok telefona göre daha gelişmiş ve 5mp. Ayrıca ön kamerada video çekimi yapabiliyor.yapabiliyor.

8 çekirdekli ve 2 GHz Cortex işlemci sahibi olan yeni Xperia Z4, ayrıca 3 GB ram barındırıyor. 32 ve 64 GB Hafıza seçenekleri ile piyasaya sürülecek telefonda microSD hafızasını arttırabilmek mümkün. Tabii 64 Gb modellerde buna ihtiyaç olmayacağı da açık. z3 ile görüntü ve çap konusunda karşılaştırıldığında Xperia Z4’ün daha ince olduğunu söyleyebiliriz. Xperia Z4 144 gram ağırlığında. Ayrıca telefon 6.9 mm.

Sony Xperia Z4

Daha önce çıkan model olan Z3 te olduğu gibi Xperia Z4 model telefonda da su geçirmeme özelliği var. 1 metreye kadar su derinliğinde 30 dakika boyunca su geçirmeyen telefon, ayrıca toz geçirmeye karşı bir koruma sistemine de sahip. Yazılım olarak Android Lollipop 5.0 ile birlikte sunulacak telefonun uluslararası pazarda ve Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise henüz bilinmemekle birlikte, yaz döneminin ortasında telefonun en azından Avrupa ülkelerinde satışa çıkması bekleniyor. Tabii Sony Xperia Z4 satış fiyatı Türkiye şartlarında ne olur bilemiyoruz. Avrupa’da da çok ucuz olacak bir telefon olmadığını söylemek mümkük.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy S6 Edge vs Galaxy S6

Değerli Mobil cihaz kullanıcıları ve Cepstil takipçileri, bir süredir okurlarımıza yeni içerik ulaştıramıyorduk. Ancak bundan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir