Siri, Apple Music kullanmayana cevap bile vermiyor

Yardımcı asistan Siri bazı cevaplara yanıt vermeyince olay oldu. Apple Music abonesi olmayan bir kullanıcının sorduğu Birleşik Krallığın en popüler şarkısını sorusuna reklamsı bir cevap vererek şaşırttı.

Geçtiğimiz aylarda kullanımı başlayan Apple Music beklentilerin altında bir abone sayısında kalınca ilgiyi artırmak için çalışmalar başlattı. Milyonlarca dolarlık yatırımlar ve telif sözleşmelerinin ardından kullanıma sunulan uygulama yeterli ilgiyi çekmemiş olmalı ki kullanmayanlara Siri bile cevap vermiyor. İşte o dialog;
sirinin cevap vermediği soru

Kullanıcı Siri’ye “Hey Siri, Birleşik Krallığın en popüler şarkısı ne ?” sorusunu yöneltiyor ancak beklediğinden çok daha farklı bir cevap olan “Üzgünüm Tom Senin için muzik grafiklerine bakamam, gördüğü kadarıyla Apple Music abonesi değilsin” cevabını veriyor. Yani normal sorulara Safari gibi arama motorları üzerinden erişim sağlayıp kullanıcılara bilgi veren Siri bu sefer farklı bir uygulama kullanmak istemiş ancak abone olmadığı için kullanıcısına bilgi verememiş bu cevap sosyal medyada büyük yankı uyandırırken Apple’ın Siri’yi reklama alet ettiği yorumları geldi.

İlginizi çekebilir

IOS 8 Yükleme ve indirme işlemi

Apple kullanıcıları için IOS 8 işletim sistemi 17 Eylül’de Türkiye’de de indirilebilecek. Bildiğiniz gibi Apple ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir