Samsung Wave ile İlgili Kritik 20 Adet İpucu

Samsung Wave ya da Bada tabanlı telefonlarınız için kritik noktalarda kullabileceğiniz ve bilmeniz gerekn tam 20 adet ipucunu sizlere cepstil.com farkı ile paylaşıyoruz.

İPUCU 1: Rehberdeyken herhangi bir ismi sağa kaydırırsanız arama yapar sola kaydırırsanız mesaj gönderme ekranı açılır.

İPUCU 2: Ayarlar, genel, hareketler de ters çevirmeyi aktif yaparsanız, eğer biri sizi aradığında telefonun ekranını yere bakacak şekilde çevirirseniz telefon kendini sessiz e alacaktır.

İPUCU 3: Müzik çalardayken ekranı yan yatırın. CD ler çıkar. Biraz kurcalayın çok güzel kısayollar bulacaksınız.

İPUCU 4: Arada bir menü tuşuna uzun basın arka planda çalışan progragramları kontrol edin.

İPUCU 5: Menü tuşuna iki kez hızlıca arda arda basınca telefonda içerik arama menüsü çıkıyor. Mesela restorm yazdınız. Restorm ile ilgili tüm rehber kayıtlarını veya dosyaları veya mailleri gösteriyor. İstediğinizi seçip işlem yapabilirsiniz.

İPUCU 6: telefon görüşmesi sırasında …. yazan yere tıklayınca sağ tarafta sesi kaydet var görüşme esnasında kayıt yapabiliyorum,sol taraftada parazit önleme aç-kapa tuşu var. Bada 1.2 de ses kayıt mevcut değil.

İPUCU 7: Ayarlar-genel-harekerler-çift dokunma. Aktif yaparsanız telefonun arkasına pışpışlar gibi 2 kere vurunca ayarladığınız program yada klasör açılır. Çift tıklama yazısına tıklarsanız da kısayolu seçebilirsiniz.

İPUCU 8: Ayarlar-genel-harekerler-Aşağı indirme. Aktif yaparsanız telefonla konuşurken telefonu masaya koyduğunuzda telefon otomatik olarak handsfree moduna geçer. Yanınızdakilerin konuşmayı duymasını sağlayabilirsiniz.

İPUCU 9: Müzik çalarda alttaki 3 noktaya basarsanız müzik tanımlayı görürsünüz. Ortamdaki müziği dinlettiğinizde size müzik hakkındaki bilgileri gösterir. Türkçe parçalarda çok başarılı olmasada yabancı parçalarda çok başarılı. Size ücret gerektirebilir diye uyarı verecektir wi-fi ile bağlansanız bile bu uyarıyı verir ancak yine de wi-fi ile bağlanır. Uyarı sizi yanıltmasın. Ücretli bir servis değildir.

İPUCU 10: Müzik çalarda üstten parça listeleri yada sanatçıları seçip dilediğiniz liste yada sanatçıyı parmağınızla sola kaydırırsanız liste yada sanatçıya ait tüm şarkılar çalmaya başlar.

İPUCU 11: Müzik çalarda şarkı çalarken ekrana 1 kere dokunun üstte seçenekler çıkacak. 5.1 ses efecktini aktif yapabilirsiniz. Şarkıları karışık çaldırabilirsiniz vs.

İPUCU 12: Telefonla konuşurken menü tuşuna basarsanız menüye girer konuşma devam eder. İsterseniz internete girip bir yandan sörf yapabilirsiniz.

İPUCU 13: Ortam tarıcısına girerek alttaki 3 noktaya basıp filmler oluşturabilirsiniz. Resimlerinizi düzenleyebilirsiniz. Resim düzenlemesi oldukça başarılıdır.

İPUCU 14: Tuş kilidindeyken herhangi bir çağrıda yada msj da ekran puzzle gibi olur. Mevcut çağrıyı yada msj ı parmağınızla puzzle daki boşluğa götürürseniz direk msj yada çağrı yapan kişi açılır.

İPUCU 15: Rehbere girin üst tarafta rehber – guruplar – favoriler yazar. Rehber yazısının üstüne basılı tutun ve sıralamayı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bunun gibi üstte sekmeleri olan hemen hemen her menüyü bu şekilde değiştirebilmeniz mümkün.

İPUCU 16: İnternet tarayıcısında girdiğiniz bir siteyi adres barındaki yıldıza basarak sık kullanılanlara eklerken “ana menüye ekle” yi aktif yaparsanız sayfa normal bir uygulama gibi ana menüye eklenir.

İPUCU 17: Klavyede yazarken istediğiniz harfe basılı tutarsanız diğer harflerde çıkar. Mesela “i” ye basılı tutarsanız “ı” çıkar. Space yani boşluk tuşuna basılı tutarsanız nokta vs çıkar.

İPUCU 18: Kamerada fotoğraf çekerken foto tuşuna yarım basın ortadaki kare yeşil olsun yani sabitlesin daha sonra tam basın aksi taktirde bulanık çıkacaktır.

İPUCU 19: Telefonunuzda yüksek kalitede müzik dinleyebilirsiniz. Flac dosyalarını destekler. (bada 1.2 de)

İPUCU 20: Telefonu yeni aldınız ve ilk yapmanız gerekenler:
-Ayarlar-Bellek-kullanılan bellek hepsini hafıza kartı seçin.
-Samsungapps.com dan Kiesi kurup güncelleme varmı kontrol edebilirsiniz. Güncelleme için aşağıdaki sorularda yazılı olan maddelere bakabilirsiniz. (ctrl+f ile arama yapabilirsiniz.)
-Ayarlar-bağlantılar-USB kısmında bilgisayara hangi mod ile bağlayacağınıza bakabilirsiniz. Mesela dosya atmak için USB yığın bellek seçin(daha hızlı atar ayrıca bilgisayar telefonu flash disk gibi görür.)
-Bunlar dışında yapmanız gereken pek bir şey yok zaten samsungapps a girip istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz ve facebook mail hesaplarınızı eklersiniz. Sorunla karşılaşırsanız alttaki sorularda cevap bulabilirsiniz.
-Ayarlar –> Uygulamalar –> Yükleme ayarları –> Hafıza kartı seçili olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir