Mülteci Kampı Zula’ya Harita Oldu !

Türkiye’de geliştirilen ilk ve tek MMO FPS oyunu Zula, Gaziantep Mülteci Kampı’nı harita olarak eklendi. Detaylar yazımızda yer alıyor.

Mad Byte Games ve Lokum Games’in beraber yürüttüğü çalışma ile ortaya çıkan ve ülkemizde popüler olan FPS oyunlarından biri Zula için gelen güncellemede oldukça dikkat çeken bir harita oyuna dahil edildi.

Mülteci Kampı Zula'ya Harita Oldu !

Son zamanlarda gündemden düşmeyen ve bir drama dönüşen yaklaşık 4 milyon mültecinin bulunduğu Türkiye’deki mülteci sorunlarına dikkat çekilmek için böyle bir harita yayınlandığı düşünülüyor.

Zula’nın Açıklaması

Oyunun ekibi tarafından yayınlanan harita duyurusunda mülteci problemine dikkat çekilmek istendiği ve tarihte önemli bir yeri olan Gaziantep şehrinin bu misafirliğini onurlandırmak için böyle bir harita yapıldığı belirtiliyor.

Mülteci Kampı Zula'ya Harita Oldu !

Haritanın Hikayesi

”Ülkede ve bölgede huzursuzluk çıkarmayı gaye edinen Gladyo Timi, Gaziantep’te bulunan Mülteci Kampı çevresinde Zula tarafından tespit edilir. Gladyo’nun olası bir saldırı düzenlemesi Türkiye’nin iç huzurunu bozmakla kalmayacak, yurt dışındaki itibarını da zedeleyecektir.

Durumu haber alan Demir Erez, Gladyo Timinden gelecek olası bir saldırıyı önlemek için ekibiyle Gaziantep’e gelir. Mülteci kampı içerisinde konuşlanan Zula Ekibi, Gladyo’nun oyununu bozabilecek mi?”

Mülteci Kampı Zula'ya Harita Oldu !

İlginizi çekebilir

Android Real Boxing oyun indir

Uzun süredir Cepstil okurları için Android oyun yayınlamıyorduk. Açılışı güzel ve popüler bir Android Boks ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir