iPhone Önbellek Nasıl Temizlenir?

Belirli bir süre zarfından sonra iPhone cihazlarınızın doluluk oranı ister istemez artacaktır. Ne kadar GB’lık alanınız olursa olsun, cihaz doldukça yavaşlayacak ve uygulamalar doğru orantılı olarak daha yavaş çalışmaya başlayacaktır. Oldukça can sıkıcı olan bu durumun önüne geçmek için sürekli olarak yedek almak gerekiyor. Tabi bu zahmetli bir yöntem. Bu yazımızda sizlere iPhone Önbellek Nasıl Temizlenir, onu anlatacağız.

iPhone yüklenen  uygulamalar, kullandıkça ve belli bir zaman geçtikçe önbelleği şişiriyor. Yani daha doğru bir ifade ile dosya boyutları artıyor. Mesela; XXX uygulamasını indirdiğinizde cihazınızın hafızasında 50 MB’lık bir alan kaplıyor. Ancak siz uygulamayı kullandıkça bu rakam 350-400 MB gibi devasa rakamlara ulaşabiliyor. iOS kapalı bir işletim sistemi olduğu için de bu önbellek dosyalarınızı cihaz üzerinden temizlemek mümkün olmuyor. Ancak bilgisayarınızın yardımı ile iPhone cihazınızın önbellek dosyasını rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

İlk olarak Macgo iPhone Cleaner adındaki programı bu linkten bilgisayarınıza indirip, kurun.
İndirdiğiniz programı açık hale getirin ve daha sonrasında iPhone cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Ve bilgisayarınızdan sonra programında cihazınızı görmesini bekleyin.
Program açıldığında “Scan Your iPhone” diyerek, cihazınızı bilgisayarınıza bulup, tanıtın.
Tarama işlemi sonlandıktan sonra sol bölümde uygulamaların önbellek dosyalarının ne kadar yer tuttuğu detaylı olarak gözükecektir. Bu kısımda önbelleğini temizlemek istediğiniz uygulamaları belirtin.
Önbelleği seçilen uygulamaları belirttikten sonra “Clean Your iPhone” sekmesine tıklayın. Bu sekmeye tıkladıktan sonra iPhone cihazınızda, kullanımınıza göre tahmini olarak 400 MB ile 1 GB aralığında farklılık gösteren önbellek dosya silme işlemi gerçekleşecektir.
Bütün bu işlemleri başarıyla bitirdikten sonra iPhone cihazınızı açıp, kapatın.

iphone önbellek temizleme2

İlginizi çekebilir

Avea iPhone 6 Kontratlı Fiyatları

Merhabalar arkadaşlar, Apple kullanıcılarının operatör seçimleri farklı olabiliyor. Örneğin dünkü yazımızda iPhone 6 Vodafone Kontratlı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir