iOS Game Center

Apple’nin iOS cihazları için arkadaşlarınızla oyun oynayabileceğiniz, lider tablosunu ve başarılarınızı görebileceğiniz bir oyun merkezi olan Game Center’i inceledik. Apple’nin ürünü olan iPhone ve iPad kullanan bir çok kişi Game Center’i biliyor. Ama bilmeyenlerin de olduğunu düşünerek bu merkezi sizlere anlatalım istedik.

 

 

Game Center, bilgisayarlarımızdan anlatmak gerekirse bir Steam, Origin tarzı bir oyun merkezinin iOS cihazlar için versiyonu diyebiliriz. Arkadaşlar ekleyebilir, bu arkadaşlarınız ile beraber oyunlar oynayabileceğiniz bir platform.

overview_match20100908

overview_friends20110114
Game Center, bir sosyal oyun ağı olduğu için arkadaşlarınızla veya bir topluluk ile beraber oyunlar oynayabileceksiniz. Ayrıca bu uygulamaya arkadaşlarınızı davet ederek daha büyük topluluklar oluşturabilirsiniz. Bu uygulama ile oyunlarda lider tablosu bulunmakta. Oyunlarda yapılan en yüksek skorları görebilirsiniz. Ayrıca oyunlarda yaptığınız başarıları da bu uygulama sayesinde görebilirsiniz. Arkadaşlarınıza davet yolayarak onları yeni oyunlara davet edeceksiniz. Çok kullanışlı bir uygulama. Google’nin de Android için bu tarz bir çalışma olduğu içinde olduğunu biliyoruz.

overview_rejoice20101105overview_achievements20110114

 

 

 

Ekran Alıntısı

 

http://www.apple.com/game-center/

 

İlginizi çekebilir

Siri, Apple Music kullanmayana cevap bile vermiyor

Yardımcı asistan Siri bazı cevaplara yanıt vermeyince olay oldu. Apple Music abonesi olmayan bir kullanıcının ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir