ios 9’dan ios 8.3’e nasıl geri dönüş yapılır

Bir iphone meraklısı olarak ios 9 versiyonunu denemek için ilk yükleyen kişilerden biri olmuş olabilirsin ancak beta durumunda olan yeni versiyon beklentilerinizi karşılamayarak sizi bu trendin kurbanı haline getirmiş olabilir çünkü beta durumunda olan ios 9’da bulunan hatalar, pil optimizasyonu, yeni özelliklerin kullanılamaması gibi birçok problemle karşılaşmış olabilirsiniz.

Ancak güncelleştirmeyi yaptığınız İphone ve İpad’ler için geri dönüş şansınız bulunmaktadır. Eğer memnun kalmadıysanız bir önceki versiyona yeniden geçebilirsiniz buda ios 8.3 oluyor.

1- Öncelikle telefonunuz benim iphone ayarlarımı algıla seçeneğiniz kapatmanız gerekmetedir.İCloud ‘u aşağı kaydırarak devre dışı bırakın yaşanacak bir sistem yenilemede sorunlara yol açabilir bu işlemi gerçekleştirmek için Apple ID şifresine ihtiyacınız olacaktır.

iphone

iphone

2- Bilgisayarınızdan veya Mac’den iDevice bağlanın ve iTunes’i açın

3Bilgisayarınızdan veya Mac den iOS 8.3 firmware indirdikten sonra, DAÜ (Aygıt Firmware Update) moduna aktif hale getirmeniz gerekmetedir. Bunu yapmak 10 saniye aynı anda iDevices ‘güç ve ev düğmelerini basılı tutun. Ardından, güç düğmesini bırakın, ama ev (home) düğmesine basarak devam edin.

4 Aşağıdaki gibi iTunes’da bir uyarı mesajı açılması gerekir. Bu doğru devam ettiğiniz anlamına gelmektedir DFU modunda iDevice çalıştırın ve “Tamam” düğmesine dokunun.

itunes

5 Şimdi, basit bir adımla “iPhone Restore” seçeneğini seçin. iTunes önceki bir firmware cihazı geri Seçiminizi onaylamak için size soracaktır. Bundan sonra, sadece “İleri” ve “Katılıyorum” seçeneklerine tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir.

ios8.3

İlginizi çekebilir

Avea iPhone 6 Kontratlı Fiyatları

Merhabalar arkadaşlar, Apple kullanıcılarının operatör seçimleri farklı olabiliyor. Örneğin dünkü yazımızda iPhone 6 Vodafone Kontratlı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir