Google Motorola’yı 12.5 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Android için Microsoft ve Apple tarafından patent davaları ile boğuşan Google’ın bunlara karşı kendini savunmaya geçirecek bir platform oluşturmasını sağlamak amacıyla 12.5 milyar dolara Motorola Mobility’i satın alma girişiminde bulunduklarını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarla Microsoft’la windows 7 ve 8 için kendi telefonlarında kullanılması için işbirliğinde olmaya hazırlanan Motorola’nın bundan vazgeçmesi olumlu bir karar olarak nitelendirildi. Nitekim Google’ın Motorala’yı satın alma girişimi içerisinde olmasının altında artık android işletim sistemini kendi telefonlarında kullanan Motorola’nın Android’le tamamiyle yoluna devam edecek olmasını tescillendi.

Motorola’nın rakipleri ise bunu olumlu olarak nitelendirirken Samsung’un bu satın alma işlemi karşısında acil bir toplantı yapmasına sebep oldu. Çünkü Android işletim sisteminin bu kadar yaygınlaşması ve popülerleşmesinde en büyük payın Samsung’ta olduğu herkes tarafından biliniyor. Toplantı sonucunda Samsung’un Android platformunun Samsung telefonlarındaki geleceği konusunda bir belirsizlik havası sezinlendi. Bundan anlaşılanlara göre yakın gelecekte Samsung kendi kontrol ettiği bir işletim sistemi ile ya da gelişmiş bir bada ile yoluna devam edeceği söylentileri başladı.

Sonuçta Google’ın Motorolayı satın alması Microsoft cephesinde sevinçsizlik yaratırken Samsung ile de istemeden rakip olmasına sebep oldu.

İlginizi çekebilir

Yakında Samsung Galaxy Note 8.0 geliyor..

Samsung yeni tableti Samsung Galaxy Note 8.0 ile android pazarına çok ciddi bir giriş yapmayı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir