Apple Music de Kapasite 100 Bin Şarkıya Çıkartıldı !

Apple Music 2015 yılının ortalarında kullanıcılara sunulmaya başlamasıyla büyük bir ilgi görmüş kısa sürede yüz binlerce abonelik sağlayarak alanında büyük br başarıya imza atmıştı. Uygulamayı geliştirmek konusunda kararlı olan Apple Kapasitesini tam 100 bin şarkıya çıkartacağını açıkladı.

Apple MusicTeknoloji devi Apple birçok alanda büyümeye devam ederken ilginç fikirleriyle gündeme gelmeye devam ederken çok konuşulan uygulaması Music’in yeterli sayıya ulaşmayacağını düşünenler olmuştu ancak kısa sürede hedeflerinin üzerine çıkan firma bu alanda geliştirmelerine devam ederek yenilikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk güncellemesini alan uygulamada bazı kısa yol ve arayüzler değiştirilerek kullanımı daha basit bir hale indirgenmişti.

Kullanıcılara isteğini yanıtlamış oldu. Yüz binlerce abonenin en büyük talebi arşivlerin daha fazla genişleyerek birçok kategoride hizmetin devam etmesi yönündeydi. Özellikle bölgesel şarkıların az yer aldığı sadece global anlamda popüler şarkıların yer aldığı uygulama tepki çekerken Apple arşivlerini genişleterek yeni telif hakkı anlaşmalarına imza attı. Yayınlamak ne kadar zor olsa da yüzlerce sanatçı ve yapımcı ile telif anlaşmaları yaparak şarkılara Apple Music’de yer vermek düşündüklerinden daha zor oldu. Hatırlayacağınız gibi birçok sanatçı bazı yönlerine tepki göstererek şarkıların anlaşmadan uzak bir şekilde yayınlandığına dair itirazlarda bulunmuşken tüm sorunların üstesinden gelen şirket arşivlerini tam 100 bin şarkıya çıkartarak en geniş music uygulaması olmayı başardı.

Apple Music Nedir ?

Apple tarafından 2015 yılının ortalarında kullanıma sunulan bir uygulamadır. Uygulama aylık 9$ civarındayken birçok ülkede fiyatlandırmalarda değişkenlik gözükmektedir. Abonelikler aylık, her ay belli bir tutar ödeme zorunluluğu bulunan uygulama tamamen legal olarak hazırlanmış olarak kullanıma sunulmuştur. Başarıdan etkilenen Youtube ise benzer bir uygulama çıkartarak reklamsız müzikleri dinleme şansı sunacağını açıklasa da Apple Music kadar başarılı olamayacak gibi duruyor. Neden Apple Music kullanmalıyız diye sorabilirsiniz cevabı ise oldukça açık sanatçılara ve sanata destek için legal bir şekilde dinlemek bunun yanı sıra sık dinlediğiniz şarkıları ve kaydettiğiniz şarkıları internetiniz olmadan ofline olarak dinleme imkanı da sunuyor.

Apple Music’i Kimler Satın alabilir ?

Uygulama ne kadar Apple’a ait olsa da yaptığı akıllıca girişimler sayesinde tüm akıllı cihazlarda kullanma şansı sunuyor yani iPhone, ipad gibi ürün sahibi olanların yanında Android işletim sistemine sahip cihazlarda bu uygulamayı Google Play Store’dan satın alabiliyor.

İlginizi çekebilir

IOS 8 Yükleme ve indirme işlemi

Apple kullanıcıları için IOS 8 işletim sistemi 17 Eylül’de Türkiye’de de indirilebilecek. Bildiğiniz gibi Apple ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir