Android Telefonlar için Oyun ve Program Yükleme

Android işletim sistemli telefonlarınız için resimli önizleme ile nasıl oyun ve uygulama yükleceğinizi Cepstil farkı ile anlatmaya çalıştık.

Öncelikle Android Markete girip appinstaller uygulamasını telefonunuza kuruyorsunuz. Bu uygulama *.apk dosyalarınızı telefona kurmaya yarar

Bu işlem bittikten sonra USB yada Bluetooth üzerinden hafıza kartınıza sitemizde bulunan APPManageruygulaması var (appinstallerden biraz daha gelişmiştir) onu indirin ve hafıza kartına gönderin.

* Telefonunuzun Settings – Application settings – kısmına girerek Unknown Source seçeneği işaretli olsun (Aşağıdaki Gibi) (Bu seçeneğin anlamı Android market dışında telefonunuza uygulama kurma iznidir yani sitemizden indirdiğiniz uygulamaları bu seçeneği işaretleyerek kurabilirsiniz)

* Telefonunuzun Settings – Application settings – Development kısmına girerek USB debugging seçeneği işaretli olsun (Aşağıdaki Gibi)

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra İlk başta kurduğunuz appinstaller ile hafıza kartındaki AppManageruygulamasını telefonunuza kurun ve ardından yeni kurduğunuz AppManager uygulaması ile yine aynı şekilde diğer uygulamaları telefonunuza kurun. Appinstaller biraz basit versiyon olduğu için her uygulamayı telefonunuzakuramayabilirsiniz. AppManager daha gelişmiş olup her çeşit uygulama oyunu telefona kurabilir yönetebilir kaldırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. yaklaşık 1 ay önce galaxy wonder aldım yalnız oyunlar açılmıyor şebeke hatası diyor çalışan veri bağlantısı gerektiğini yazıyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir