Android Kelime Oyunu – Kelimetre

Bir çok Android kullanıcısının sıklıkla oynadığı Android oyunlarından bir tanesi de Kelimetre adlı Kelime bulma oyunu..

Online olarak oynanabilen Kelimetre isimli oyunda, bilginizi bir testten geçirebilir, dilerseniz arkadaşlarınızla karşılıklı olarak bu oyunu oynayabilirsiniz. Böylece aranızdaki rekabeti de tatlı bir rekabete dönüştürebilir, bununla birlikte genel kültürünüzü de geliştirebilirsiniz.

2 dakikalık süre zarfında 4×4 panosundaki harfleri bir araya getirerek bir kelime bulduğunuzda, kelimeye göre puan kazanıyorsunuz. Bütün oyunlar 3 turdan oluşuyor. Oyuna katılan herkes ilk turu oynadığında sonraki tur başlıyor. 3. turun bitmesi ile en çok puan kazanan oyuncu oyunu kazanmış olur. Kelime dağarcığınıza güveniyorsanız Android Kelimetre oyunu tam size göre.

Her turun ardından rakiplerinizin ve sizin bulduğunuz kelimeleri karşılaştırabiliyor olmanız da güzel bir durum. Böylece onların bulduğu kelimeler de hafızanıza kazınmış oluyor. Her oyuncu 48 saat içinde en az bir tur oynamalıdır. Yani bu süre zarfında oyuna giriş yapmazsanız oyundan diskalifiye olursunuz. Oyunun bitmesinin ardından aynı rakipler ile tekrar oynamak isterseniz yeniden oynama buttonu ile tekrar oyunu başlatabilirsiniz.

Her oyuncunun 48 saat içinde bir turu oynaması gerekir, bu süre içerisinde oynamayan oyuncu pes etmiş sayılır.
Oyun bittikten sonra tekrar oyna seçeneğiyle aynı rakipler ile yeniden oynayabilirsin. Oyunu Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Mobil Kelimetre oyunu veritabanında yer alan kelimeler Türk Dil Kurumu sitesinden alınmıştır.

Oyunun Özellikleri:
– Herhangi bir oyuncu ile oynayabilme
– Aynı anda 5 kişi ile yarışabilme
– Facebook listendeki bir arkadaşını oyuna davet edebilme
– Oyun içerisinde yer alan ipuçları
– Oyundaki diğer kullanıcıların profilini görüntüleyebilme
– Tıpkı okey ve benzeri mobil oyunlardaki gibi oyuncularla sohbet edebilme
– Sürpriz ekstra puanlar

İlginizi çekebilir

Android Lollipop Güncellemesi

Değerli Android kullanıcıları ve Cepstil takipçileri, Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılın sonunda Kitkat güncellemesinden sonra gelen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir