2048 – Sayılarla Zeka Oyunu indir

Son zamanların hiç şüphesiz en fazla bağımlılık yaratan oyunlarından bir tanesi olan Android 2048 oyunu ile beraberiz. Sosyal medya ile içli dışlı olan, sosyal medyada arada sırada da olsa gezintiye çıkanların mutlaka karşılaştığı, en azından oynayanların skorlarını gönderdiği resimlerle karşılaştığı bir oyun olan 2048 – Sayılarla zeka oyunu, bir çok kullanıcıyı kendisine bağlamış durumda. Bunun en büyük göstergesi de Google Android Market‘te oyuna yapılan yorumlar ve verilen puanlar.

2048 isimli android oyununda amacımız 4×4 olarak toplamda 16 eşit kareden oluşan bir kutucukta, karşınıza çıkacak sayıları yukarı ve aşağı, sağa ve sola kaydırarak bu sayıları bir birleri ile toplamak. Rakamları kaydırdıkça, karşınıza boş olan herhangi bir kutuda 2 rakamı çıkacak. Böylece siz de aynı sayıları toplayarak, bir birleri ile birleştiriyor ve yan yana getiriyorsunuz. Böylece devam eden oyunda, sonuçta tek bir kutucuk içerisinde en büyük sayıyı elde etmeniz gerekiyor. Görünen her kutuda ne kadar yüksek bir sayı çıkartırsanız, o kadar başarılı sayılıyorsunuz. Ve puanınız da bu ölçüde artış gösteriyor.

Rakamları birbirleri topladığınız esnada, kutucukta belirmesi beklenen rakamları ve kalan hamle sayınızı da hesaplamanız gerekmekte. Yani öyle kaydır kuydur oynanacak bir oyun değil. Kısacası hamleleri doğru yapmadığınız taktirde, oyun henüz başarıya ulaşmadan sona ermiş oluyor. 2048 – Android sayılarla zeka oyununu indirmek için alt tarafta yer alan Play Store bağlantısını kullanabilirsiniz. Android markette oyun hakkında yapılan yorumları, oyuna ait görsel resimleri ve videoyu da izleyebilirsiniz.

Mantıken çocukluğumuzda oynanan tetris oyununu biraz andırsa da, daha çok zeka küpü oyunları ile benzerlik gösteren 2048, çok oynandığı taktirde gerçekten bağımlılık yapan android oyunlarından bir tanesi.

Oyunun isminin 2048 olmasının nedeni de, aynı kutuda toplayacağınız rakamın 2048’e ulaşabilmesi. İnternette 8.000 den daha fazla sayıya ulaşanların ekran görüntüleri de yer alıyor. Ancak doğruluğu konusunda ciddi şüphelerin olduğu da söyleniyor. Şu ana kadar yapılan en yüksek skor ise 150.000 den daha fazla. Bu oyunun 1 saatten daha fazla süren bir videosu da bazı internet sitelerinde yer alıyor.

2048 aynı zamanda IOS cihazlarda ve bilgisayarlarda da oynanabiliyor. Bilgisayar için olan versiyonunu da internetten ulaşarak bilgisayarınıza yüklemek oldukça basit. Tüm oyun severlere bol şanslar, iyi eğlenceler dileriz.

İlginizi çekebilir

Android Lollipop Güncellemesi

Değerli Android kullanıcıları ve Cepstil takipçileri, Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılın sonunda Kitkat güncellemesinden sonra gelen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir